Organization Calendar (Cambridge Minor Lacrosse)

PrintOrganization Calendar
<< PrevMay 27, 2018-Jun 16, 2018Next >>
SunMonTueWedThuFriSat
May 27May 28May 29May 30May 31Jun 01Jun 02
Rep - Midget - Chuck Miller Memorial
Rep - Bantam - C. Rollings Tournament
Rep - Novice 2 - Arthur Novice Tournament
Rep
Bantam
10:30 AM
vs. TBD
Rep
Midget
1:30 PM
vs. TBD
West End 2 [bronze]
Rep
Midget
2:00 PM
vs. TBD
West End 1 [gold]
Jr/Soft Paperweight
6:00 PM-6:30 PM
Practice
Sr. Paperweight
6:30 PM-7:00 PM
Practice
Rep
Tyke 1
7:00 PM
vs. London Blue Devils
Rep
Peewee 2
7:30 PM-8:30 PM
Crossfit
Rep
Peewee 1
7:30 PM-9:00 PM
Practice
Rep
Bantam
8:00 PM-9:30 PM
Practice
Rep
Novice 1
6:00 PM-7:00 PM
Practice
Rep
Select
6:00 PM
vs. Centre Wellington 1 Mohawks
Rep
Novice 2
7:00 PM
vs. Centre Wellington 2 Mohawks
Rep
Tyke 1
7:00 PM-8:00 PM
Practice
Rep
Peewee 3
8:00 PM-9:00 PM
Practice
Rep
Intermediate
8:00 PM
@ Guelph 1 Regals
Rep
Peewee 2
8:00 PM
vs. Kitchener 2 Braves
Rep
Peewee 1
9:00 PM
vs. Oakville Hawks
Rep
Novice 1
6:00 PM
vs. Guelph 1 Regals
Rep
Peewee 3
7:00 PM
vs. Owen Sound North Stars
Rep
Bantam
8:00 PM
vs. Owen Sound North Stars
Rep
Midget
9:00 PM
@ Centre Wellington 1 Mohawks
Rep
Intermediate
9:00 PM-10:00 PM
Practice
Jr/Soft Paperweight
6:00 PM-6:30 PM
Practice
Rep
Peewee 3
6:00 PM-8:00 PM
Dryland
Sr. Paperweight
6:30 PM-7:00 PM
Practice
Rep
Peewee 1
7:00 PM
vs. Milton 1 Mavericks
Rep
Peewee 2
8:00 PM
vs. Milton 2 Mavericks
Rep
Novice 2
8:00 PM
@ Arthur Aces
Rep
Midget
8:00 PM-9:00 PM
Dryland
Rep
Midget
9:00 PM-10:00 PM
Practice
Rep
Select
9:00 AM-10:00 AM
Practice
Rep
Novice 2
9:00 AM
vs. New Tecumseth
Rep
Novice 1
11:00 AM
@ Owen Sound North Stars
Rep
Novice 2
12:15 PM
vs. TBD
Rep
Novice 2
1:15 PM
vs. TBD
Rep
Novice 1
3:00 PM
vs. Owen Sound North Stars
Rep
Novice 2
4:30 PM
vs. TBD
Rep
Novice 2
5:30 PM
vs. TBD
Jun 03Jun 04Jun 05Jun 06Jun 07Jun 08Jun 09
Rep - Peewee 1 - Mimico JR Robinson Memorial
Rep - Tyke 1 - Milton Invitational
Rep - Novice 1 - Milton Invitational
Rep - Intermediate - Toronto Beaches Intermediate Tournament
Jr/Soft Paperweight
6:00 PM-6:30 PM
Practice
Rep
Novice 1
6:00 PM-7:00 PM
practice
Rep
Novice 2
6:00 PM
@ Brantford Warriors
Sr. Paperweight
6:30 PM-7:00 PM
Practice
Rep
Tyke 1
7:00 PM-8:00 PM
Practice
Rep
Peewee 2
7:00 PM
@ Brantford Warriors
Rep
Peewee 1
7:00 PM-8:30 PM
practice
Rep
Peewee 3
8:00 PM-9:00 PM
Practice
Rep
Midget
8:00 PM-9:00 PM
Dryland
Rep
Bantam
8:30 PM-10:00 PM
practice
Rep
Midget
9:00 PM-10:00 PM
Practice
Rep
Novice 2
6:00 PM-7:00 PM
Practice
Rep
Novice 1
6:00 PM-7:00 PM
Practice
Rep
Peewee 2
7:00 PM-8:00 PM
Practice
Rep
Tyke 1
7:00 PM
vs. Owen Sound North Stars
Rep
Peewee 3
7:00 PM
@ Owen Sound North Stars
Rep
Midget
8:00 PM
vs. Owen Sound North Stars
Rep
Bantam
8:00 PM
@ Owen Sound North Stars
Rep
Peewee 1
8:00 PM-9:00 PM
Practice
Rep
Intermediate
9:00 PM-10:00 PM
Practice
Rep
Tyke 1
6:00 PM-7:00 PM
Practice
Rep
Novice 1
6:00 PM
@ Kitchener 1 Braves
Rep
Novice 2
6:00 PM-7:00 PM
Practice
Rep
Peewee 2
6:00 PM
@ Six Nations Warriors 3
Rep
Peewee 1
7:00 PM
@ Centre Wellington 1 Mohawks
Rep
Peewee 3
7:00 PM-8:00 PM
Practice
Rep
Bantam
7:00 PM-8:30 PM
Practice
Rep
Intermediate
8:30 PM-10:00 PM
Practice
Jr/Soft Paperweight
6:00 PM-6:30 PM
Practice
Sr. Paperweight
6:30 PM-7:00 PM
Practice
Rep
Peewee 2
7:00 PM-8:30 PM
Practice
Rep
Midget
7:30 PM-8:30 PM
Dryland
Rep
Midget
8:30 PM-10:00 PM
Practice
Rep
Select
9:00 AM-10:00 AM
Practice
Jun 10Jun 11Jun 12Jun 13Jun 14Jun 15Jun 16
Rep - Peewee 1 - Mimico JR Robinson Memorial
Rep - Tyke 1 - Milton Invitational
Rep - Novice 1 - Milton Invitational
Rep - Intermediate - Toronto Beaches Intermediate Tournament
Rep - Peewee 2 - Cambridge Chiefs Tournament
Rep - Novice 2 - Cambridge Chiefs Tournament
Rep - Midget - Cambridge Chiefs Tournament
Rep - Bantam - Owen Sound Northstars Tournament
Rep - Peewee 3 - Simcoe Father's Day Tournament
Rep - Select - Ruth Deitrich Memorial Paperweight Tournament
Rep
Novice 2
10:00 AM
vs. Sarnia Pacers
Rep
Peewee 2
12:00 PM
vs. Sarnia Pacers
Rep
Peewee 3
1:00 PM
vs. London Blue Devils
Rep
Novice 2
2:00 PM
vs. London Blue Devils
Rep
Peewee 2
4:00 PM
vs. London Blue Devils
Rep
Peewee 3
5:00 PM
vs. Sarnia Pacers
Jr/Soft Paperweight
6:00 PM-6:30 PM
Practice
Sr. Paperweight
6:30 PM-7:00 PM
Practice
Rep
Peewee 2
7:00 PM
vs. Arthur Aces
Rep
Midget
8:00 PM
vs. Arthur Aces
Rep
Peewee 3
8:00 PM
@ Guelph 3 Regals
Rep
Bantam
9:00 PM-10:00 PM
Practice
Rep
Tyke 1
6:00 PM-7:00 PM
Practice
Rep
Novice 2
6:00 PM-7:00 PM
Practice
Rep
Peewee 3
7:00 PM-8:00 PM
Practice
Rep
Midget
7:00 PM
vs. Stayner Hitmen
Rep
Novice 1
7:00 PM
@ Milton 1 Mavericks
Rep
Bantam
8:00 PM
@ Kitchener 1 Braves
Rep
Intermediate
8:00 PM
vs. Stayner Hitmen
Rep
Peewee 1
8:00 PM-9:00 PM
Practice
Rep
Novice 1
6:00 PM
@ Guelph 1 Regals
Rep
Tyke 1
6:00 PM-7:00 PM
Practice
Rep
Novice 2
6:00 PM-7:00 PM
Practice
Rep
Peewee 3
7:00 PM-8:00 PM
Practice
Rep
Peewee 1
7:00 PM
@ Guelph 1 Regals
Rep
Bantam
7:00 PM-8:30 PM
Practice
Rep
Peewee 2
8:00 PM-9:00 PM
Practice
Rep
Midget
8:00 PM-9:00 PM
Dryland
Rep
Intermediate
8:30 PM-10:00 PM
Practice
Rep
Midget
9:00 PM-10:00 PM
practice
Jr/Soft Paperweight
6:00 PM-6:30 PM
Practice
Sr. Paperweight
6:30 PM-7:00 PM
Practice
Rep
Peewee 2
7:00 PM
@ Guelph 2 Regals
Rep
Peewee 1
7:00 PM-8:00 PM
practice
Rep
Novice 2
7:00 PM
@ Milton 2 Mavericks
Rep
Novice 1
8:00 PM-9:00 PM
practice
Rep
Intermediate
9:00 PM
vs. Midland
You can use MyCal to combine schedules from multiple teams.
Or, Subscribe to multiple calendars at once.
Looking for a way to combine schedules from multiple teams? Visit www.mycal.ca
Category Sites
Other Team Sites
View AllOur Sponsors
Cambridge Source for Sports
Social Networking
Follow Us On
Follow Cambridge Minor Lacrosse on Twitter
- and -
Visit Cambridge Minor Lacrosse on Facebook
- and -
Follow Cambridge Minor Lacrosse on Instagram
Manage Subscriptions
Signup to receive email or text messages for the teams you want to follow.
Printed from cambridgeminorlacrosse.com on Monday, May 28, 2018 at 12:52 AM